etemadi
17 آذر 1401 - 15:54

بخش‌های مشاوره‌ای و خط ملی ۱۵۷۰ خراسان رضوی الگویی کشوری شود

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: بخش‌های مشاوره‌ای و خط ملی ۱۵۷۰ از کارهای خوب استان خراسان رضوی است که ظرفیت دارد تبدیل به الگوی کشوری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علیرضا کاظمی امروز در مراسم افتتاح و بازدید از خانه یاریگران زندگی استان (خانه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی) در مجتمع مشاوره اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، اظهار داشت: استان خراسان رضوی از قدیم توانمندی خود را در عرصه‌های مختلف نشان داده و دبیرخانه کشوری چند حوزه مهم بوده است.

وی گفت: هدایت تحصیلی و طراحی مسیر شغلی دانش‌آموزان از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود، زیرا قسمت مهمی از تربیت دانش‌آموز در این بخش اتفاق می‌افتد. آموزش و پرورش در خط مقدم پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی قرار دارد و برای موفقیت در این امر از تمام ظرفیت‌های مختلف موجود در کشور در کنار حوزه تعلیم و تربیت بهره خواهیم برد.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری عنوان کرد: باید توجه داشت که کانون اصلی تعلیم و تربیت در مدرسه است و اتفاقات اصلی در آنجا رقم می‌خورد، بنابراین خانه یاریگران باید همراه و همگام با شرایط مدرسه باشد.

کاظمی افزود: بخش‌های مشاوره‌ای و خط ملی 1570 از کارهای خوب استان خراسان رضوی است که ظرفیت دارد تبدیل به الگوی کشوری شود.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری ادامه داد: خانه یاریگران زندگی یا خانه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ظرفیت بسیار خوبی ایجاد کرده و خدمات بسیار خوبی می‌تواند ارائه دهد، امیدواریم این خانه بتواند منشا اتفاقات خوبی در استان خراسان رضوی شود.

وی خاطرنشان کرد: باید دقت شود اگر با مبانی دینی و رویکرد قرآنی در این حوزه و دیگر حوزه‌ها وارد نشویم موفقیت چشمگیری نخواهیم داشت و موفقیت زمانی ارزش پیدا می‌کند که پشتوانه معنوی داشته باشد.

انتهای پیام/282/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901776