etemadi
17 آذر 1401 - 10:29

پیکر خواننده "آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو" فردا در تبریز تشییع می‌شود

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر خواننده "آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو" فردا در تبریز برگزار می‌شود.

فرزند اسفندیار قره‌باغی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: متاسفانه پدرم مبتلا به تومور مغزی بود. حدود یک ماه پیش عفونت ریه کرد و بعد از شیمی درمانی اعضای بدنش درگیر شدند و همین روند باعث وخامت حال ایشان شد.

وی ادامه داد: به همین دلیل پدرم حدود یک ماه و دو سه روز در آی‌سی‌یو بستری بود که با بهبود نسبی حالشان به بخش منتقل شد. اما متاسفانه شرایطش به گونه‌ای نبود که به منزل منتقل شود.

فرزند اسفندیار قره‌باغی درباره زمان فوت پدرش گفت: پدرم صبح امروز 17 آذر 1401 در بیمارستان ولیعصر تبریز درگذشت و مراسم تشییع و تدفینِ ایشان فردا بعد از نماز جمعه برگزار و در قطعه هنرمندان وادی رحمت در تبریز خاکسپاری خواهد شد.

اسفندیار قره‌باغی اواخر سال 1347 به تهران منتقل و در گروه اُپرای تهران مشغول شد و ضمن خوانندگی در گروه کُر اُپرای تهران، پس از گذراندن تحصیلات لازم و بازگشت از ایتالیا، با عنوان سولیست باس اُپرای تهران، نقش های بسیاری را در اجراهای مختلف عهده دار شد .

وی ضمن اینکه گروه های کُر مدارس و چند گروه در دانشگاه را راه اندازی کرد و در گروه کُر فولکلوریک رادیو تلویزیون و گروه کُر ملّی به سرپرستی خانم «اِولین باغچه بان» فعالیت چشمگیری داشت.

آشنائی او با سازهای ترومپت به عنوان ساز تخصّصی و ویلن و پیانو و تدریس این سازها و کوک پیانو نیز باعث تمایز این هنرمند از سایرین شد.

استاد قره باغی در دوران پس از انقلاب، در سازمان صدا و سیما با واحد موسیقی این سازمان همکاری کرد و در زمینه سرودسازی به ویژه سرودهای دفاع مقدّس فعال شد و از جمله اساتید تاثیرگذار در عرصه موسیقی انقلاب بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901509