etemadi
22 دی 1401 - 14:48

تداوم بارش خفیف برف در اردبیل

اردبیل- مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: براساس تصاویر ماهواره هواشناسی طی امروز در مناطق شمالی و نوار شرقی استان آسمان ابری است و در بخش‌هایی از مناطق شمالی بارش خفیف برف تداوم خواهد داشت.

سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در رابطه با آخرین وضعیت هواشناسی استان اردبیل اظهار کرد: براساس تصاویر ماهواره هواشناسی طی امروز در مناطق شمالی و نوار شرقی استان آسمان ابری است و در بخش‌هایی از مناطق شمالی بارش خفیف برف تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از عصر امروز با خروج کامل سامانه بارشی از منطقه، شرایط جوی در سطح استان پایدار شده و به تدریج از میزان ابرها کاسته می‌شود، گفت: از فردا تا اواسط هفته آینده جوی پایدار با آسمانی غالباً صاف در بیشتر مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ضمن اینکه هوای سرد و یخبندان در استان به ویژه طی سه روز آینده همچنان تداوم خواهد داشت، گفت: از هفته آینده در اواسط روزها دمای هوا چند درجه‌ای افزایش یافته و در ساعات شبانه از شدت سرما و یخبندان کاسته می‌شود.

محمدی ادامه داد: همچنین طی روزهای آینده به دلیل وزش باد در ساعاتی از شبانه روز رخداد کولاک برف در جاده‌های مواصلاتی مناطق مرکزی و جنوبی استان دور از انتظار نیست.

وی افزود: پیرو اطلاع رسانی قبلی، طی دیشب تا صبح امروز در مناطق شمالی استان میزان بارش برف قابل ملاحظه بود و بیشترین برف در شهرستان بیله سوار با ۳۰ سانتیمتر به ثبت رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 972792