etemadi
24 دی 1401 - 12:50

بارش برف در آذربایجان غربی/کولاک در راه است

ارومیه - رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره آغاز بارش برف در استان نسبت به کولاک در محورهای ارتباطی هشدار داد.

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان افزود: بارش‌های موقت برف در استان آغاز شده و پیش بینی می‌شود کولاک برف، مه گرفتگی، کاهش دید و اخلال در ترددهای شهری و جاده‌ها را از عصر امروز، شنبه تا روز یکشنبه در منطقه شاهد باشیم.

وی ادامه داد: احتیاط در ترددهای جاده‌ای و تجهیز خودروها به لوازم زمستانی ضروری بوده و صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی نیز باید مورد توجه شهروندان باشد.

صابری اظهار کرد: به کوهنوردان توصیه می‌شود از تردد در نقاط مرتفع بپرهیزند و شهروندان نیز از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، چالدران با دمای ۱۵ درجه زیر صفر سردترین شهر استان بود، اضافه کرد: در این مدت، شاهین‌دژ با ۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر بود و دمای مرکز استان، ارومیه هم در سردترین ساعت به سه درجه زیر صفر رسید.

به علت کاهش دما در استان و طبق تصمیمم کارگروه سوخت، مدارس این منطقه امروز شنبه تعطیل و غیر حضوری بوده، ادارات آذربایجان غریی نیز ۲ ساعت زودتر از موعد مقرر تعطیل اعلام شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 976069